Punkt Przedszkolny z Grupą Żłobkową

Przytulanka

pozytywne

Drodzy Rodzice!
Tu, w Przytulance, uczymy i wychowujemy dzieci wyłącznie metodami pozytywnymi.

W praktyce oznacza to, że podczas zajęć interesują nas jedynie plusy – pożądane dziecięce zachowania, które wyłapujemy i wzmacniamy poprzez odpowiednie nagradzanie. W ten sposób szybko stają się one częścią codziennego rytuału dziecka, ku zadowoleniu i satysfakcji nas wszystkich.
Tu, w Przytulance, dokładamy wszelkich starań, aby nasze zajęcia były doskonałą zabawą – zarówno dla dzieci, jak i dla nas i dla Państwa. Dzięki temu nasi kochani podopieczni szybko i trwale przyjmują wszelkie nowe zachowania, zyskują „wiarę w siebie“ oraz budują silną, pozytywną więź ze swoimi wychowawczyniami. A zasady ? Nie od dziś wiadomo, że szczęśliwe, pewne siebie dziecko chłonie je błyskawicznie i niejako przy okazji.
Tu, w Przytulance, jesteśmy w pełni świadomi, że pozytywne nauczanie dzieci, to przede wszystkim praca... z ich rodzicami. W naszej pracy uczymy się prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez dzieci i poprawnie na nie odpowiadać, co zdecydowanie podnosi jakość naszej wzajemnej komunikacji na co dzień.
Tu, w Przytulance, postrzegamy relację ciocia-dziecko jako zbliżoną do relacji rodzic-dziecko. Uważam, że wychowywanie dziecka to przede wszystkim odpowiednie zaspokajanie jego wrodzonych potrzeb oraz jak najlepsza integracja dziecka w świecie i w środowisku innych dzieci. Empatia, odpowiedzialność i konsekwencja wychowawczyń = dobrze wychowane, szczęśliwe, zrównoważone i zadowolone z życia dziecko.
Tu, w Przytulance nigdy nie stosujemy kar!
Dlaczego? Nie tylko ze względu na ich niewielką wartość edukacyjną ale przede wszystkim ze względu na spustoszenia w psychice dziecka (poniżenie, wstyd) które mogą spowodować traumy, problemy behawioralne(„…nie chcę iść do żłobka…”), zachowania agresywne – zdecydowanie zbyt dużo minusów...
A minusy nie są w naszym stylu – my wolimy koncentrować się na plusach.
Pozdrawiam Marzena?