Punkt Przedszkolny z Grupą Żłobkową

Przytulanka

misja żłobka

Misją żłobka „Przytulanka” jest wspieranie rodziców w trudnej sztuce wychowywania dzieci. Ideę tę nasze przedszkole stara się realizować poprzez:
- stworzenie przyjaznej dzieciom i rodzicom atmosfery, kultywującej wartości szacunku, partnerstwa, samodzielności, tolerancji i aktywnego rozwoju;
- oferowanie zajęć i warsztatów wychowawczych dla rodziców, tych obecnych, jak i przyszłych
- oferowanie bogatej gamy zajęć ogólnorozwojowych skierowanych do dzieci (od pierwszych miesięcy życia!),
Jak przygotować dziecko do roli przedszkolaka? Czy dziecko jest gotowe aby zostać przedszkolakiem?
Dla dziecka światem bezpiecznym jest świat, który już zna, czyli obecna grupa rówieśnicza, nauczycielki oraz przedszkole.
Pierwsze tygodnie w żłobku mogą być trudne zarówno dla dzieci jak i rodziców. Jest to czas zmian, które wiążą się z silnymi przeżyciami. Warto, by zarówno rodzice jak i dzieci przygotowali się na powitanie . W takcie spotkania w marcu przekażemy wiedzę, która pomoże m.in.:
Ocenić czy dziecko jest gotowe by zostać przedszkolakiem
Lepiej przygotować dziecko do roli przedszkolaka
Odnaleźć się w nowej roli ‘rodzica przedszkolaka”
Ułatwić rozstanie w nowym budynku
Spojrzeć na przedszkolny świat oczami małego dziecka
Zdobyć umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z przedszkolem- dodatkowe zajęcia i nowi nauczyciele
Program wychowania przedszkolnego „Jak po sznurku” – metoda pracy w przedszkolu „Przytulanka”
Nauczycielki w naszym przedszkolu rozpoczęły w tym roku pracę z nowym programem, który zawiera czytelnie sprecyzowane umiejętności na trzech poziomach rozwoju dziecka oraz umiejętności szczegółowe, stanowiące istotną pomoc w monitorowaniu rozwoju dzieci.
Ułatwia on nauczycielowi planowanie pracy tak, aby docenić, ale nie przecenić możliwości każdego dziecka. Pomaga w dostrzeżeniu zarówno dzieci z trudnościami, jaki i dzieci zdolnych. Jest szczególnie przydatny w pracy z dziećmi, które edukację przedszkolną rozpoczynają rok wcześniej przed pójściem do szkoły.
Pozdrawiam Marzenka